סתימות

סתימות בשן

סתימות בשן או בשמן המקצועי שחזור שן הן אחד הטיפולים המוכרים ביותר, והנפוצים במיוחד בקרב ילדים ובני נוער. גורם מרכזי לצורך בטיפול זה הוא עששת. בעששת ישנה פעילות חיידקים ה"חופרים" בשן, והחומר החומצי המופרש על ידם פוגע באמייל השן ויוצר את אותם חורים.

כל עוד מדובר "בחורים" שאינם הגיעו למוך השן וכאלה שלא גרמו להרס כותרתי נרחב ביותר,  סתימות יהוו טיפול מתאים. מצבים נוספים שבהם הטיפול יהיה סתימה: שחיקה שיצרה בשיניים חריצים, שברים קטנים בעקבות פגיעה, או חבלה שבה ניתן לטפל באמצעות סתימת האזור הפגום.

סוגי סתימות שיניים

סוגי סתימות שיניים הקיימים הם סתימות "לבנות" – קומפוזיט, סתימות אמלגם – "שחורות".

סתימות בשן זה כואב

צורך בסתימה עולה בעקבות כאבים הנגרמים כתוצאה מהעששת והפעילות החיידקית. לעיתים, במיוחד בקרב ילדים והחשש ממרפאות שיניים ובכלל כי סתימות בשן זה כואב ישנה נטייה לדחות את הביקור ולקוות כי הכאב הקיים יחלוף. אך למעשה, הפעולה הנעשית במרפאה אינה מורגשת בשל ההרדמה הניתנת לאזור.

הכאב היחיד הוא כאב זריקת ההרדמה המורגש ברגע הדקירה. כאבים ייתכנו גם לאחר הטיפול למשך יום־יומיים אם הכאבים נראים לכם מעבר לסביר, צרו קשר עם המרפאה.

לעומת זאת, הכאב שגורמים העששת והחורים שאינם מטופלים הוא רב ומתמשך. הכאבים גם עלולים להקרין לאזורים רחוקים יותר כמו הלסת והפנים עד כדי כאב ראש. ככל שמצב העששת מתקדם, כך הכאבים גוברים בגלל ההתקרבות למוך השן.

Call Now Button