השתלת עצם

השתלת עצם : מתי היא מתבצעת, וכיצד?

כדי לבצע השתלת שיניים ולוודא את עמידות השתלים לאורך זמן נדרש קיום מינימלי של עצם הלסת. השתלת עצם מהווה תהליך מקדים להשתלת השיניים המיועד למטופלים הסובלים ממחסור בעצם מסיבות שונות. מהם הגורמים למחסור בעצם וכיצד מתבצעת ההשתלה? התשובות בפנים

שתלים דנטליים הם פתרון פונקציונלי ואסתטי מוצלח עבור אלה הסובלים מחוסר בשיניים. אולם, אחד מהתנאים המקדימים לביצוע של השתלת שיניים הוא קיום של עצם מינימלית לקליטת השתלים. למעשה, השתלים מקובעים ישירות לעצם הלסת ואם כמותה אינה מספקת, יציבות השתלים ועמידותם לאורך זמן עומדת בסכנה. לכן, במקרים אלו יהיה צורך בהשתלת תחליף עצם טרם החדרת השתלים הדנטליים.

מה גורם למחסור בעצם ואיך הוא יכול להתבטא?

ישנם גורמים שונים שעלולים להוביל לחוסר בעצם, ובהם ספיגה הדרגתית של עצם הלסת באזור בו לא קיימות שיניים, מחלות חניכיים, טראומה לאזור השיניים וכן גם ניתוחים שונים באזור הפה.
חוסר העצם יכול להתבטא כחסר אופקי (ברוחב הלסת), או כחסר אנכי (בגובה הלסת). לכן, טרם ביצוע של השתלת עצם יש לאבחן את הבעיה נכונה באמצעות צילומי רנטגן כדי לבחור את ההליך המתאים.

כיצד מתבצעת השתלת עצם?

כדי להתגבר על המחסור הרוחבי בעצם יתבצע עיבוי של הרכס, בעוד שאם גובה העצם אינו מספק ייעשה שימוש בחללי הסינוס המקסילריים לשם החדרת תוספת העצם. הליך זה, המכונה גם הרמת סינוס, כולל הרמה של רצפת הסינוס המקסילרי ויצירת מרווח בין רירית הסינוס לבין עצם הלסת בו יוחדר תחליף העצם. לאחר תקופת ההחלמה גובה העצם יהיה מספק לשם החדרת השתלים.

האם מדובר בפעולה בטוחה?

השתלת עצם היא פרוצדורה בטוחה מאוד בעלת שיעורי הצלחה גבוהים העומדים על יותר מ- 95%. כמו כן, הסיכוי לאי קליטה של העצם המושתלת נמוך יחסית. עצם הלסת היא בעלת כושר קליטה גבוה יחסית ואם ניתנת תקופת החלמה מספקת לרוב ההשתלה מסתיימת בהצלחה וניתן יהיה להתקין את השתלים ביציבות.

Call Now Button