השתלת שיניים

כל מה שחשוב לדעת לפני השתלה דנטלית

חושבים לעבור השתלה דנטלית? הנה מה שחשוב לדעת לפני

איזה רופא מבצע השתלת שיניים, מהן הבדיקות המקדימות שחשוב לבצע ומדוע תקופת ההחלמה מהווה את אחד השלבים החשובים בתהליך? כל מה שחשוב לדעת לפני השתלת שיניים.

השתלת שיניים מהווה פתרון יעיל עבור אנשים הסובלים מחוסר בשיניים או אלו בעלי שיניים הרוסות המיועדות לעקירה. במהלך הפעולה, מחדיר הרופא המנתח שתל, מעין בורג עשוי מתכת, אשר נועד כדי להחליף את שורש השן. לאחר תקופת החלמה בה מתאחה השתל בעצם הלסת יותקן עליו השיקום – המהוה תחליף לשן עצמה. למרות שהשתלת שיניים היא פתרון ארוך טווח המתאפיין באחוזי הצלחה גבוהים, אם התהליך אינו מתבצע בצורה הנכונה עלולים להתפתח סיבוכים שונים. אספנו עבורכם ארבעה דברים שחשוב לדעת, רגע לפני השתלת שיניים .

1. וודאו כי כירורג פה ולסת הוא זה שיבצע את פעולת ההשתלה

השתלת שיניים היא פעולה כירורגית ועל כן היא אינה חפה מסיכונים. ביצועה על ידי כירורג פה ולסת בעל ניסיון עשוי למנוע התפתחות של סיבוכים שונים ואף להגדיל את סיכויי הצלחת הפעולה.

2. טרם לביצוע ההשתלה חשוב לבצע בדיקת CT

הדמיית CT מספקת מידע מלא בנוגע לעצם אליה יוחדר השתל. טרם לביצוע ההשתלה חשוב לבצע צילום CT מקדים כדי לבחון אם קיים נפח עצם מספק ולשלול בעיות חמורות יותר שעלולות לסכן את הצלחת הפעולה כולה.

3. גם המצב הבריאותי הכללי חשוב

טרם לביצוע ההשתלה, יבצע הרופא המטפל בדיקה מקיפה של חלל הפה כדי לוודא שאין בעיות אחרות שעלולות לפגוע בסיכויי הצלחת ההשתלה. בנוסף, חשוב גם לשלול את קיומן של בעיות בריאותיות כלליות אחרות שאינן מאפשרות התקנה של שתלים דנטליים, לרבות מחלות ממאירות מסוימות, סוכרת שאינה מאוזנת ועוד.

4. כינו את עצמכם לתהליך ממושך

השתלת שיניים אינה מסתיימת בפגישה אחת אצל הרופא המומחה. מדובר בטיפול רב שלבי הכולל בתוכו גם זמן החלמה של מספר חודשים. זמן ההחלמה נדרש לאחר התקנת השתלים כדי לאפשר להם להתאחות בעצם הלסת ולוודא את יציבותם. בתום תקופת ההחלמה יותקן השיקום הסופי.

Call Now Button